Centrala NFZ: krakowski NZOZ miał rację w sporze z małopolskim odziałem Funduszu

Centrala NFZ uznała, że krakowski Fizjo-Med 2 został skrzywdzony przez Małopolski OW Funduszu, który w styczniu niesłusznie odrzucił ofertę usług rehabilitacyjnych placówki.

NZOZ Fizjo-Med 2, działający w Krakowie, został praktycznie pozbawiony możliwości pracy. Aby ratować się przed bankructwem, musiano zwolnić 11 z 15 zatrudnionych osób. 

NZOZ wielokrotnie odwoływał się od decyzji małopolskiego NFZ. Bez skutku. Odwołanie zostało natomiast uwzględnione przez Jacka Paszkiewicza, prezesa NFZ. Z jego decyzji wynika, że odrzucenie oferty przez Barbarę Bulanowską, dyrektora oddziału małopolskiego NFZ, było niesłuszne, a postępowanie naruszyło interes prawny oferenta. W związku z tym decyzja małopolskiego NFZ została uchylona.

Prezes Paszkiewicz, po przeanalizowaniu dokumentów, stwierdził w swej decyzji, że "oferent złożył dokumenty w terminie" i wobec tego "komisja konkursowa powinna uznać, iż braki formalne oferty zostały uzupełnione".

- Ze względu na dużą ilość odwołań od procedur konkursowych, część pieniędzy została zarezerwowana na wypadek, takich jak w tej sytuacji, pozytywnie rozpatrzonych odwołań - powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Jolanta Pulchna, rzecznik prasowy Małopolskiego OW NFZ.

- W przypadku NZOZ Fizjo-Med 2 zostanie przeprowadzona na nowo cała procedura. Placówka zostanie skontrolowana, zaproszona do rokowań i będziemy zapewne podpisywać umowę. Trudno mi jest jeszcze w tej chwili określić dokładny termin rozpoczęcia nowych procedur, ale mogę zapewnić, że odbędzie się to w najbliższych dniach - dodaje Jolanta Pulchna. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH