CIS/Rynek Zdrowia | 12-03-2019 10:55

CIS dementuje doniesienia ws. dyżurów ratunkowo-lekarskich podczas posiedzeń Sejmu

W związku z wtorkową (12 marca) publikacją Super Expressu, poświęconej planowanemu przez Kancelarię Sejmu przetargowi na usługę medyczną w latach 2020-2023, Centrum Informacyjne Sejmu precyzuje, że jej koszty - w stosunku do obecnie ponoszonych - zostały przeszacowane przez gazetę niemal trzykrotnie.

Fot. Archiwum

Jak podaje Centrum Informacyjne Sejmu w komunikacie, z artykułu można się dowiedzieć, że ''dzień dyżuru lekarza w Sejmie'' to koszt ok. 9 tys. zł. W rzeczywistości, zgodnie z umową obowiązującą do końca 2019 r., koszt usługi za jeden dzień posiedzenia Sejmu wynosi ok. 3 800 zł i obejmuje dyżur karetki, kilkuosobowego zespołu ratowniczego oraz lekarza.

''Warto w tym miejscu podkreślić, że usługa ta dotyczy doraźnej pomocy medycznej, obejmującej świadczenia w nagłych przypadkach w trakcie prac Izby. Mogą z niej korzystać nie tylko parlamentarzyści, ale także inne osoby obecne w gmachu Sejmu: pracownicy, dziennikarze, eksperci, goście i uczestnicy wycieczek'' - czytamy w komunikacie.

Ponieważ przetarg dotyczy kosztu jednego dnia dyżuru, ostateczna wysokość wydawanej na ten cel w latach 2020-2023 kwoty będzie uzależniona od wartości zwycięskiej oferty oraz liczby dni posiedzeń Sejmu.

Więcej: sejm.gov.pl