Bydgoszcz: "zielone światło" dla konsolidacji szpitala dziecięcego i przychodni stomatologicznej

Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął projekt uchwały w sprawie połączenia Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego (WSD) i Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej (WPS) w Bydgoszczy.

Uchwalenie dokumentu, które rozpoczyna procedurę konsultacji ze związkami zawodowymi, oznacza początek drogi do przyszłej fuzji - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Według samorządu, ze względu na niski standard pomieszczeń w przychodni stomatologicznej zmiany są niezbędne, tym bardziej, że wymuszają je wymogi minsterialne. Przeniesienie stomatologii do szpitala oceniane jest jako optymalne rozwiązanie, ponieważ przychodnia nie ma własnego budynku: korzysta z wydzierżawionych pomieszczeń.

Konsekwencją planowanego połączenia - po zakończeniu trwającej rozbudowy Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy - będzie przeniesienie placówki do nowego lokum w szpitalnym budynku, po przeprowadzeniu w nim prac modernizacyjnych i adaptacyjnych.

W nowej lokalizacji przychodnia będzie miała do dyspozycji zaplecze szpitalne,  co - według samorządu - pozwoli na natychmiastową i całodobową pomoc pacjentom oraz rozwijanie segmentu profilaktyki stomatologicznej. UMWK-P zakłada też utworzenie poradni stomatologicznej dla dzieci, która służyłaby m. in. pacjentom szpitala.

Podstawowym założeniem fuzji jest włączenie przychodni w strukturę lecznicy, co oznacza przejęcie przez WSD pracowników, mienia i wszystkich zobowiązań WPS, szpital będzie też jej następcą prawnym.  

Przyjęcie uchwały rozpoczyna konsultacje z działającymi na terenie obu placówek związkami zawodowymi. Właściwa uchwała o połączeniu może zostać wniesiona pod obrady sejmiku dopiero po ich zakończeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH