Bydgoszcz: problem z TV w "Juraszu" rozwiązany, dzieci obejrzą bajki za... Jak zapewnia szpital, bezpłatny dostęp do całej oferty programowej nowego systemu telewizyjnego został udostępniony we wszystkich 52 salach dziecięcych. Fot. Archiwum

Klinika Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy otrzymała od Fundacji Różowe Okulary 16 odbiorników telewizyjnych - dzieci w tych salach mogły oglądać bajki bezpłatnie. Gdy jednak szpital podpisał umowę na zainstalowanie nowych odbiorników z płatną telewizją, wywołało to ostrą reakcję rodziców, potem mediów. Teraz znów ma być nieodpłatnie - i to we wszystkich salach dziecięcych.

Wobec pojawiających się od kilku dni w przestrzeni publicznej informacji, dotyczących braku dostępu do nieodpłatnej telewizji na oddziałach pediatrycznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza, dyrektor szpitala Jacek Kryś wydał oświadczenie w tej sprawie.

''(...) idea zapewnienia dzieciom przebywającym w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii naszego Szpitala, bezpłatnego dostępu do programów telewizyjnych, która przyświecała Fundacji Nowe Różowe Okulary, będzie przez nas kontynuowana.

W wyniku przeprowadzonych rozmów oraz zaangażowania i uprzejmości firmy NEOSYSTEM Sp. z o.o. mogę dziś poinformować, że bezpłatny dostęp do całej oferty programowej nowego systemu telewizyjnego został uruchomiony nie tylko dla 16 sal pacjentów, w których wykorzystywane były odbiorniki TV przekazane przez Fundację Nowe Różowe Okulary, ale także dla wszystkich pozostałych sal dziecięcych, których łącznie w naszym szpitalu jest 52.

Ponadto uzyskaliśmy zapewnienie, że dzięki uprzejmości Platformy Cyfrowej nc+, pakiet dostępnych nieodpłatnie programów, zostanie wkrótce rozszerzony o dodatkowe dwa kanały dziecięce.

Odnosząc się do przyczyny zaistniałego nieporozumienia chciałbym wyjaśnić, że wynikło ono z faktu, iż w trakcie przygotowań do realizacji umowy firma dostarczająca system telewizyjny nie posiadała wiedzy na temat 16 odbiorników telewizyjnych przekazanych przez Fundację Nowe Różowe Okulary, zlokalizowanych w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii naszego Szpitala. W związku z powyższym na tym etapie współpracy nie miała możliwości przygotowania oferty, która mogłaby objąć swoim działaniem ich wykorzystanie.

Ubolewam nad tym, że powyższa sytuacja, wywołała niezamierzone kontrowersje i wątpliwości związane z bezpłatnym dostępem dzieci do odbioru telewizji w naszym szpitalu.Pozostaje jednakże cieszyć się, że dzięki zaangażowaniu zainteresowanych stron i szerokiemu oddźwiękowi, została ona wyjaśniona i rozwiązana w sposób, z którego bez wątpienia ucieszą się nasi mali pacjenci''.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH