Poniedziałek, 20 października 2014 

Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia | 26-09-2011 19:23

Bydgoszcz: codzienne dyżury wracają do największych szpitali Medycyna ratunkowa

Największe bydgoskie szpitale, pod presją mediów i po interwencji NFZ, wycofały się z porozumienia, w ramach którego dzieliły się dyżurami.

Trzy największe lecznice w mieście Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza, Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Jana Biziela oraz 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy zawarły porozumienie, na mocy którego podzieliły się opieką nad pacjentami trafiającymi do oddziałów ratunkowych - pisze Gazeta Pomorska.

"Porozumienie wielkiej trójki” - jak lokalne media nazwały ten dyżurowy alians - dotyczyło nie tylko pacjentów przywożonych przez karetki, ale również tych, którzy ze złamaną ręką czy nagłym urazem np. oka sami szukają pomocy w oddziale ratunkowym.

Jednak po tym, jak media nagłośniły przypadki odsyłania pacjentów do dyżurującej lecznicy, zareagował Kujawsko-Pomorski Oddział NFZ. Jak informuje Barbara Nawrocka, rzecznik oddziału, Fundusz wysłał dwa pisma - 9 sierpnia i 12 września.

W drugim NFZ prosił dyrekcję dwóch szpitali - "Biziela” i Jurasza” o usunięcie ze stron internetowych grafika z dyżurami. Barbara Nawrocka podkreśla, że w kontraktach zawartych ze szpitalami nie ma pojęcia "ostry dyżur” i pacjent ma prawo wybrać szpital, jaki chce.

Grafik z dyżurami już zniknął ze stron internetowcych  Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza oraz Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela.

Więcej: www.gazetapomorska.pl

 • konkurs
  Obecny konkurs to jawna kpina z ratownikow uczciwie pracujacych w biały dzien

  ~mohikanin, 2013-12-13

 • Totalny haos
  Nadal w Bydgoszczy funkcjonuje pojęcie ostry dyżur w Pogotowiu Ratunkowym a w szpitalach nie! Co jest grane?

  ~witek3d, 2012-09-05

 • Pogotowie
  Dokładnie! I to właśnie Panem dyrektorem WSPR w Bydgoszczy powinien się ktoś zainteresować. Już wszyscy zapomnieli jak w konkursie na dyrektora skłamał o rozpoczętej specjalizacji z medycyny ratunkowej? Coś tu brzydko śmierdzi... Pan dyrektor, specjalista medycyny kolejowej (sic!) ma jakieś dziwne układziki...

  ~bydgoszcz, 2011-09-27

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Mieli zbudować szpital, zbudowali model finasowania PPP

Firma Warbud nie zbuduje w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) pawilonu szpitalnego w Łańcucie. O powodach rezygnacji z budowy oraz o przyszłości PPP w sektorze ochrony zdrowia rozmawiamy z Mirosławem Józefczukiem*, członkiem zarządu Warbudu.

POLECAMY W SERWISACH