Bydgoszcz: ZUS zajął konto szpitala

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajął konta Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy z powodu niezapłaconych zobowiązań. Dyrekcja podjęła rozmowy, które mają doprowadzić do ugody.

Prof. Małgorzata Tafil-Klawe prorektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ds. Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bygoszczy 17 listopada poinformowała Rafała Bruskiego, wojewodę kujawsko-pomorskiego, że konta szpitala są "niespodziewanie zamknięte i że grozi to zamknięciem szpitala".

– Ponieważ sprawa była na tyle pilna, Rafał Bruski zobowiązał wicewojewodę do natychmiastowego spotkania z dyrekcją szpitala, władzami uczelni, ZUS i dyrektor wydziału zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego – mówi nam Piotr Kurek, rzecznik wojewody.

Podczas spotkania przedstawiciel ZUS poinformował, że wezwania do zapłaty zobowiązań były wysyłane od sierpnia. Ustalono, że Jarosław Kozera – dyrektor szpitala, złoży wniosek do dyrektora ZUS o zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

– Złożyliśmy wniosek o wstrzymanie egzekucji. Jednocześnie dyrakcja podjęła rozmowy z ZUS, które powinny doprowadzić do ugody, ponieważ po obu stronach widoczna jest dobra wola do rozwiązania problemu bez zagrożenia dla funkcjonowania szpitala – mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Kamila Wiecińska, rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Zwraca uwagę na fakt, że sytuacja finansowa szpitala jest od wielu lat trudna. Zadłużenie wynosi  obecnie ok. 130 mln zł.

– Niestety, zajęcia komornicze zdarzają się i nas niemal co miesiąc – mówi nam Kamila Wiecińska. Dodaje, że w ostatnim czasie, mimo incydentu z zadłużeniem wobec ZUS, sytuacja nieco się poprawiła. Szpital zaczyna powoli odzyskiwać płynność finansową. – Udaje się nam spłacać większość wierzycieli na bieżąco.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH