Notowana na NewConnect spółka Braster, będąca właścicielem unikalnej technologii służącej do diagnostyki raka piersi, złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o wznowienie postępowania w sprawie zatwierdzenia prospektu emisyjnego spółki.

Zatwierdzenie prospektu da spółce możliwość przeniesienia notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych (GPW).

Pierwotnie wniosek o zatwierdzenie prospektu został złożony do KNF w lipcu 2014 r. We wrześniu spółka zdecydowała jednak o zawieszeniu postępowania.

W aktualnym komunikacie dla mediów spółka podała, że pod koniec października 2014 r. w spółce przeprowadzone zostały zmiany kadrowe. Funkcję prezesa zarządu objął Marcin Halicki. W listopadzie spółka zaprezentowała nową strategię na lata 2015-2021, zgodnie z którą jej urządzenie Braster Tester, przeznaczone do diagnozowania raka piersi, będzie adresowane bezpośrednio do kobiet, a jego wprowadzenie na rynek nastąpi w drugiej połowie 2016 r.

W przypadku zatwierdzenia przez KNF prospektu emisyjnego spółki, będzie mogła wyemitować 2,6 mln akcji serii F. Jednocześnie spółka uzyska możliwość przeniesienia notowań akcji serii A, B, C i E z NewConnect na główny rynek GPW.

Spółka poinformowała, że posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi.

W komunikacie dla mediów przekazano, że skuteczność urządzenia została potwierdzona w przeprowadzonych w 2013 r. badaniach klinicznych THERMACRAC. Wyniki badań wskazały, że "tester jest skutecznym narzędziem diagnostycznym, komplementarnym wobec mammografii i ultrasonografii, które znacząco zwiększa możliwość wykrycia raka na bardzo wczesnym etapie rozwoju".

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH