Braster SA przygotowuje się do oferty publicznej akcji

W związku z planowaną pierwszą ofertą publiczną akcji, zarząd firmy Braster S.A. - producenta onkologicznego narzędzia diagnostycznego - oraz główni akcjonariusze spółki zobowiązali się do niesprzedawania swoich papierów przez rok od momentu ustalenia ostatecznej ceny akcji w nowej ofercie.

Do niezbywania akcji zobligowali się dwaj najwięksi inwestorzy instytucjonalni: Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. (DM BOŚ) oraz Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (Ipopema TFI) wraz z podmiotami zależnymi, którzy posiadają odpowiednio 10,85 proc. oraz 10,63 proc. udziałów w kapitale zakładowym Spółki i tyle samo głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy (WZA).

Umowę podpisali również przedstawiciele zarządu spółki. Postanowienia umowy lock-up obowiązują od daty jej zawarcia do upływu 360 dni liczonych od daty podjęcia przez Spółkę uchwały o ustaleniu ostatecznej ceny akcji w planowanej ofercie publicznej.

W przypadku zatwierdzenia przez KNF prospektu emisyjnego spółki, Braster będzie mógł wyemitować 2,6 mln akcji serii F. Jednocześnie spółka uzyska możliwość przeniesienia notowań akcji serii A, B, C, D i E z NewConnect na główny rynek GPW.

Braster S.A. - jako jedyna firma na świecie - posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia BRASTER Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH