Bochnia: kontrowersje wokół powołania wicedyrektor szpitala

Powołanie byłego wiceburmistrza Bochni na stanowisko dyrektora ds. ekonomicznych Szpitala Powiatowego w Bochni wywołało protest związkowców i radnych.

Jak podaje Gazeta Krakowska, przedstawiciele siedmiu związków zawodowych działający w Szpitalu Powiatowym w Bochni w liście do starosty bocheńskiego potępili zatrudnienie na stanowisku wicedyrektora lecznicy Bogdana Szumańskiego, byłego wiceburmistrza Bochni.

Decyzję skrytykowała też rada powiatowa SLD, a przedstawiciele klubu radnych powiatowych "Nasza wspólna sprawa" złożyli wniosek o odwołanie dyrektora Jarosława Kyci, który zatrudnił Szumańskiego. Były wiceburmistrz Bochni poprzedniej kadencji został zatrudniony w szpitalu kilka tygodni temu.

W odpowiedzi na pismo organizacji związkowych, Jacek Pająk, starosta bocheński podał, że wybór Bogdana Szumańskiego na stanowisko zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych ściśle wiązał się z ograniczeniem liczby pracowników jakie miało miejsce w ostatnich miesiącach.

Jak informuje starosta, w 2012 r. zwolnione zostało stanowisko kierownika ds. technicznych, a w marcu 2013 r. z administracji szpitala zwolniona została kierownik ds. zaopatrzenia i zamówień publicznych. W jej miejsce również nie został powołany nowy pracownik.

Zakres obowiązków Szumańskiego obejmuje w szczególności nadzór nad zagadnieniami i pracą komórek organizacyjnych pozostających dotychczas bez nadzoru.

''Jego praca nie będzie się ograniczała do kwestii tylko i wyłącznie ekonomicznych, ale przede wszystkim będą to sprawy eksploatacyjne związane między innymi z prowadzonymi inwestycjami i realizowanymi projektami a także kwestie związane z zarządzeniem jakością, w tym zwłaszcza uzyskaniem przez szpital akredytacji, która powinna wpłynąć na poprawę jakości dostarczanych usług'' - napisał starosta.

Poinformował też, że Bogdan Szumański został zatrudniony na okres próbny 3 miesięcy, a jego wynagrodzenie jest dużo niższe, niż wynagrodzenie przypadające łącznie kierownikom na zwolnionych funkcjach, co ''realnie stanowi oszczędność dla szpitala''.


Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH