pwx/Rynek Zdrowia | 13-11-2019 21:37

Biomed-Lublin poprawia wyniki

Giełdowa spółka Biomed-Lublin po trzech kwartałach 2019 roku odnotowała prawie 1 mln zł zysku netto, wobec straty na poziomie 2 mln zł w roku ubiegłym. Przychody w tym okresie wzrosły o 13% do poziomu 26,4 mln zł. Zarząd chce utrzymać dwucyfrową dynamikę sprzedaży.

Giełdowa spółka Biomed-Lublin po trzech kwartałach 2019 roku odnotowała prawie 1 mln zł zysku netto, wobec straty na poziomie 2 mln zł w roku ubiegłym. Fot. PTWP

Po trzech kwartałach 2019 roku zysk netto wyniósł 958 tys. zł (-2 mln zł w r. ub.), zysk operacyjny 3,43 mln zł (0,2 mln zł w r. ub.), a przychody 26,4 mln zł (23,2 mln zł w ub. r.) - wynika z informacji prasowej przekazanej przez firmę mediom.

W ubiegłym roku Biomed-Lublin zakończył proces restrukturyzacji i wdrożył nową strategię wzrostu.

- Rozwój sprzedaży na rynkach zagranicznych oraz wspieranie naszych krajowych partnerów biznesowych w działaniach promocyjnych pozwala na znaczący wzrost przychodów i coraz lepsze wyniki finansowe. Spółka terminowo reguluje wszelkie zobowiązania układowe, wykupiła we wrześniu obligacje i szybko zmniejsza zadłużenie. Na najbliższe kwartały patrzymy z optymizmem, naszym celem jest utrzymanie dwucyfrowego tempa wzrostu sprzedaży - mówi, cytowany w informacji Marcin Piróg, prezes Biomed-Lublin S.A.

W realizacji celów sprzedażowych ma pomóc ekspansja zagraniczna. W październiku br. Biomed-Lublin podpisał umowę z niemiecką firmą farmaceutyczną dotyczącą współpracy w zakresie dostawy i dystrybucji leku Onko BCG w Niemczech. Umowa ma trwać przez 10 lat. Strony określiły prognozowany roczny poziom zamówień produktu, który zwiększa się w każdym kolejnym roku. Jednym z warunków wejścia umowy w życie jest m.in. uzyskanie finansowania na pokrycie wkładu własnego inwestycji w Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.