Biłgoraj: nowe porządki w szpitalu

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju w likwidacji przejęła prywatna spółka Arion Szpitale z siedzibą w Lublinie.

Jak dowiedział się portal rynekzdrowia.pl, dyrektorem szpitala został Karol Stpiczyński, szef spółki Arion, znany wcześniej, m.in. jako przewodniczący Porozumienia na rzecz Obrony Szpitali Polski Południowo-Wschodniej, był też dyrektorem Szpitala Powiatowego w Opolu Lubelskim.

– 29 września Rada Powiatu uchwaliła przedłużenie likwidacji SP ZOZ do 31 grudnia. Przez pewien czas oba podmioty – spółka i szpital w likwidacji – będą działały jednocześnie – mówi portalowi rynkezdrowia.pl  Magdalena Szewczuk, rzecznik Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

Przypomnijmy, że całość dotychczasowego zadłużenia szpitala, które wynosi około 50 mln zł, przejmie powiat.

– Liczymy, że około 20 mln zł na spłatę tych zobowiązań pozyskamy z rządowego planu B a resztę z kredytu, który będziemy spłacać z czynszu dzierżawnego i środków własnych powiatu – wyjaśnia nam Magdalena Szewczuk.

Niestety podczas ostatnich dni funkcjonowania szpitala na starych zasadach nie obyło się bez awantury. Wówczas lekarze zaprotestowali pisemnie przeciwko zmianom dotyczącym dyżurów. Efekt był taki, że dyrekcja wręczyła kilku chirurgom wypowiedzenia dyscyplinarne.

– Pomiędzy dyrekcją a lekarzami toczyły się negocjacje. Efektem tych rozmów było to, że zdecydowano o zwolnieniu dyscyplinarnym tylko jednej osoby – tłumaczy nam Magdalena Szewczuk.

Spółka Arion, która przejęła działalność medyczną w biłgorajskim szpitalu, została wpisana do KRS w styczniu tego roku. Świadczy m.in. usługi medyczne dla oddziału internistycznego 6. Szpitala Wojskowego w Dęblinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH