Władze powiatu bielskiego zgodziły się po rozmowach prowadzonych w Warszawie z minister zdrowia Ewą Kopacz na zaproponowane kontrakty dla szpitali.

Poziom finansowania placówek w 2010 r. będzie lepszy, niż proponowano początkowo, ale wciąż nie spełnia oczekiwań.

Wicestarosta bielski, Mirosław Szemla, nie jest w pełni usatysfakcjonowany, podkreśla jednak, że priorytetem musiało być zagwarantowanie ciągłości finansowania lecznic.

Istotne, że ministerstwo wycofało się z pierwotnych, niekorzystnych dla powiatów propozycji. Zakładały one, że kontrakty dla szpitali ustalone zostaną na poziomie stycznia 2009 r., tj. bez późniejszych zwiększeń.

– W końcu minister zaproponowała aby Narodowy Fundusz Zdrowia zakontraktował na 2010 r. świadczenia z zakresu lecznictwa szpitalnego na poziomie kwoty nie niższej niż planowano na 2009 r., ale według stanu na 30 czerwca – mówi Mirosław Szemla.

Wicestarosta bielski informuje, że Beskidzkie Centrum Onkologii otrzymało od NFZ kontrakt odpowiadający przyjętym ustaleniom, tj. na poziomie czerwca 2009 r. Podobnie jest w przypadku  Specjalistycznego Psychiatrycznego ZOZ-u. Jedynie szpital pediatryczny otrzymał mniejszą kwotę. Według planu na czerwiec 2009 r. powinna ona wynosić 12,7 mln zł, a wynosi ostatecznie 12,1 mln zł. O brakujące 600 tys. zł władze powiatu zamierzają jednak zawalczyć.

Więcej na http://bespress.pl/art.php?i=16236

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH