Bielsko-Biała: połączenie Centrum Onkologii ze Szpitalem Ogólnym

Prezydent Bielsko-Białej Jacek Krywult i starosta bielski Andrzej Płonka podpisali porozumienie w sprawie połączenia Szpitala Ogólnego im. dr Edmunda Wojtyły i Beskidzkiego Centrum Onkologii im. Jana Pawła II (BCO).

Miasto zamierza sfinansować inwestycje w Centrum Onkologii, które do tej pory znajdowało się w gestii powiatu.

W wyniku podpisanego porozumienia organem prowadzącym połączonych placówek, które będą funkcjonowały pod nazwą SPZOZ Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, zostanie miasto.

- Liczymy na to, że dwa połączone szpitale, jako jedna silna jednostka, będą miały mocniejszą pozycję w negocjacjach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia - mówi w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miasta Bielsko-Biała.

Zwraca uwagę na fakt, że szpitale funkcjonujące w  Bielsku-Białej zostały przydzielone kilku organom założycielskim, co, jego zdaniem, nie jest korzystne dla placówek. Według niego to połączenie jest pierwszym krokiem w kierunku unormowania sytuacji.

- Nie ma co ukrywać, że jeśli chodzi o finanse, miasto ma większe możliwości, niż powiat, a Beskidzkie Centrum Onkologii, które do tej pory było w gestii starostwa wymaga pilnych inwestycji - mówi nam Tomasz Ficoń jednocześnie podkreślając, że BCO ma bardzo dobrą opinię wśród pacjentów oraz świetną kadrę.
- Jako miasto mamy większe możliwości, żeby te inwestycje przeprowadzić - dodaje rzecznik.

Ficoń zapowiada, że miasto zamierza inwestować w remonty w Beskidzkim Centrum Onkologii, jednak w tej chwili trudno jest oszacować, jakiej wielkości środki przeznaczy na ten cel. W pierwszej kolejności będzie przeprowadzana inwentaryzacja potrzeb inwestycyjnych.

- Zdajemy sobie sprawę, że jest to bardzo ważna jednostka dla miasta - stwierdza Ficoń i przypomina, że samorząd Bielska-Białej w ciągu ostatnich kilku lat zainwestował ponad 50 mln zł w Szpital Ogólny, dzięki czemu jest on jedną z najnowocześniejszych jednostek w regionie.

Urząd miasta zapewnia, że połączenie Beskidzkiego Centrum i Szpitala Ogólnego poprzez utworzenie Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej nie wpłynie negatywnie na dostępność, warunki, jakość i rodzaj świadczeń zdrowotnych, udzielanych przez łączące się podmioty.

Tomasz Ficoń tłumaczy, iż połączenie szpitali, będzie się wiązało z koniecznością powołania nowej dyrekcji. Miasto wkrótce ogłosi konkurs na stanowisko dyrektora połączonych szpitali. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH