Białystok: łączą szpitale - personel obawia się o wynagrodzenia i miejsca pracy

Specjalistyczny ZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Wojewódzki Szpital Specjalistycznego im. Kazimierza Dłuskiego (szpital zakaźny) będą połączone z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Pracownicy boją się o miejsca pracy i wysokość zarobków.

W czwartek (1 września) odbyły się rozmowy z udziałem dyrektorów szpitali, przedstawicieli związków zawodowych i władz województwa podlaskiego. Cezary Cieślukowski, członek zarządu województwa podlaskiego i inicjator spotkania zapewniał, że przygotowywane są odpowiedzi na wszystkie pytania pracowników placówek - informuje portal wspolczesna.pl.

O warunki zatrudnienia swojego personelu obawia się Henryk Misiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kazimierza Dłuskiego w Białymstoku. Według niego władze województwa nie dały gwarancji utrzymania wynagrodzeń.

Jak informowaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl do faktycznego połączenia szpitali dojdzie w grudni b.r. Władze województwa podlaskiego i rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku podpisali w środę (31 sierpnia) porozumienie w tej sprawie. 29 sierpnia zgodzili się na to radni sejmiku województwa podlaskiego, mimo że przeciw połączeniu na sesji protestowało kilkudziesięciu pracowników szpitali przyłączanych do uniwersyteckiego.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od marszałka Jarosława Dworzańskiego, porozumienie zakłada, że do końca listopada odbywać się będzie inwentaryzacja i wycena majątku przejmowanych szpitali, a do połowy grudnia dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (USK) złoży wniosek o wykreślenie przejętych placówek z KRS, co będzie oznaczało ich przejęcie. Do tego czasu szpitale będą funkcjonować tak, jak dotychczas.

Z inicjatywą przejęcia Szpitala Specjalistycznego im. Karola Dłuskiego w Białymstoku wystąpił w 2010 roku do samorządowych władz województwa rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Argumentował, że w szpitalu działają od lat uczelniane kliniki, szpital musi się rozwijać i poprawiać bazę dydaktyczną studentom i młodym lekarzom. Uczelnia chce na tej bazie tworzyć także nowe kliniki. W toku negocjacji powstał pomysł przekazania uczelni także szpitala gruźlicy i chorób płuc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH