Będzin: restrukturyzacja szpitali trwa

Radni powiatu będzińskiego zdecydują, czy Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Będzinie zostanie przejęty przez prywatną spółkę i sprywatyzowany czy długi szpitala przejmie organ założycielski.

Wchodzące w skład PZZOZ szpitale w Będzinie i Czeladzi zadłużone są na 23 mln zł. Jednym z elementów walki z zadłużeniem jest racjonalizacja funkcjonowania poszczególnych oddziałów. W ubiegłym roku w Czeladzi wygaszono pracę oddziału chirurgii ogólnej, który tylko w 2012 roku wygenerował stratę w wysokości 1,5 mln zł. Oddział został przeniesiony do Będzina. Ponieważ szpital w Czeladzi dysponuje bardzo dużą powierzchnią. Dlatego też z Będzina do czeladzkiego szpitala przeniesiono oddział opieki paliatywnej.

- Obok dotychczasowych funkcji chcemy też zwiększyć jego rolę w zakresie leczenia bólu i chorób przewlekłych, a także rehabilitacji medycznej i opieki paliatywnej - opisuje Krzysztof Malczewski, starosta będziński.

W tym roku szpital otrzymał 2 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na informatyzację infrastruktury szpitalnej. To efekt złożonego w Urzędzie Marszałkowskim projektu, którego przedmiotem jest budowa Internetowej Platformy Usług Publicznych "e-Szpital".
 
- Dzięki pozyskanym środkom zapewnimy rozwój i modernizację infrastruktury łączności elektronicznej, technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych PZZOZ w Będzinie. Pacjenci uzyskają również bezpieczny, autoryzowany dostęp do własnych danych w szpitalnej bazie, czyli historii choroby, karty informacyjnej, wyników badań, a nawet miejsca na liście oczekujących i rejestracji - mówi Rafał Adamczyk, wicestarosta będziński.
 
Planowany jest także remont pawilonu oddziału ginekologiczno-położniczego tak, by obok dotychczasowych zadań, można było zajmować się także zabiegami z zakresu ginekologii onkologicznej. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH