BCC: nie było konsultacji społecznych przy pracach nad nowelizacją ustawy

Przy uchwalaniu przez Sejm nowelizacji ustawy o działalności leczniczej nie zachowano ustawowego trybu konsultacji społecznych - stwierdza Business Centre Club.

"Rozumiejąc przedstawione argumenty dotyczące potrzeby utrzymania działania hospicjów po 1 lipca, nie rozumiemy i nie akceptujemy trybu pracy Ministerstwa Zdrowia, które doprowadza do takich sytuacji. Nie jest to już niestety pierwszy przykład, kiedy udział partnerów społecznych w procesie stanowienia prawa jest fikcją. Przekłada się on na niską jakość legislacji oraz utrudnienia i zagrożenia dla pacjentów" - informuje w komunikacie BCC.

Organizacja przekazała do Ministerstwa Zdrowia, zachowując ustawowy termin, swoje uwagi do projektu tej ustawy. "Zrobią to z pewnością, lub już zrobili, pozostali partnerzy społeczni. Pozostaje nam wierzyć, że praca wielu organizacji i ekspertów z zakresu ochrony zdrowia nie pójdzie na marne i Ministerstwo Zdrowia w tak samo pilnym trybie jak doprowadziło do uchwalenia tej nowelizacji, równie pilnie przeanalizuje zgłoszone przez stronę społeczną wnioski i uwagi do tej ustawy" - napisano w komunikacie.

BCC wystąpił także z wnioskiem do Ministerstwa Zdrowia, w ramach Komisji Trójstronnej, o przedstawienie zbiorczej informacji o wynikach konsultacji społecznych i resortowych, dotyczących tego projektu ustawy. Informacja ta ma być podstawą do dyskusji z Ministerstwem Zdrowia  na temat zasadności zgłoszonych postulatów społecznych. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH