Asseco Business Solutions więcej zarabia

Firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, wypracowała po trzech kwartałach 2010 r. wzrost przychodów oraz zdecydowany wzrost zysku.

Przychody po trzech kwartałach wzrosły o ponad 5% i sięgnęły 116,84 mln zł. Z kolei zysk netto wzrósł aż o 35 proc., do 20,39 mln zł. Jednocześnie marża netto w tym okresie wzrosła do poziomu 17,4 proc. z 13,6 proc. rok wcześniej.

W samym trzecim kwartale 2010 w stosunku do trzeciego kwartału 2009 przychody wzrosły o 31 proc. do 42,5 mln zł, a zysk netto o 38 proc. do 6,8 mln zł.

Backlog kontraktów Asseco Business Solutions na bieżący rok po III kwartale 2010 r. wynosił 93 proc. sprzedaży wypracowanej w 2009 roku oraz 108% backlogu osiągniętego po III kwartałach 2009 roku.

– Jesteśmy zadowoleni z wyników jakie możemy zaprezentować naszym inwestorom po trzech kwartałach 2010 roku. Z optymizmem patrzymy również na ostatni kwartał. Dobra sytuacja finansowa pozwala nam bezpiecznie funkcjonować i inwestować w nowe produkty, które pojawią się na rynku już na początku przyszłego roku. Możemy również rozważać akwizycje, które jesteśmy w stanie finansować z własnych środków, nie rezygnując z wypłaty dywidendy –  powiedział Romuald Rutkowski, prezes Asseco Business Solutions SA.

Asseco Business Solutions SA (Asseco BS) dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw.

Kompleksowa oferta firmy obejmuje systemy ERP Asseco SAFO i Asseco SOFTLAB dedykowane dla większych firm, system do zarządzania kapitałem ludzkim Asseco HR, systemy mobilne SFA oraz faktoringowe marki Asseco EBI, gotowe programy dla małych spółek marki Asseco WAPRO oraz usługi outsourcingu IT, integracyjne i analityczne.

Asseco Business Solutions ma biura w 11 miastach Polski oraz rozbudowaną sieć partnerów handlowych na terenie całego kraju. Spółka swoje rozwiązania wdraża zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in.: w Portugalii, Francji, Grecji, Irlandii, Czechach, Słowacji, na Litwie oraz na Węgrzech. Partnerami technologicznymi i biznesowymi Asseco BS są największe światowe koncerny, m.in.: Oracle, Microsoft, HP, IBM. Asseco Business Solutions S.A. jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Asseco, będącej jednym z największych dostawców oprogramowania własnego w Europie Środkowo-Wschodniej. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH