Arłukowicz na komisji zdrowia: nie widzę powodów, aby Neumann składał dymisję

Sejmowa komisja zdrowia zajęła się w piątek (28 lutego) sprawą ostatnich publikacji prasowych dotyczących wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna oraz p.o. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego i kontraktów NFZ zawieranych z prywatnymi podmiotami. O zwołanie komisji wystąpił klub SLD.

W jej posiedzeniu biorą udział: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, wiceminister Sławomir Neumann oraz p.o. prezes NFZ Marcin Pakulski.

Posłowie z komisji chcą poznać stanowisko resortu na temat - jak napisano - "nieprawidłowości w Śląskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, a w szczególności fikcyjnych kontroli przeprowadzanych przez tę instytucję u niektórych świadczeniodawców oraz nacisków wywieranych ze strony wiceministra zdrowia wobec prezesa NFZ, dotyczących kontraktów zawieranych z prywatnymi podmiotami".

Posiedzenie komisji, o zwołanie której wystąpiło SLD, ma związek z poniedziałkową publikacją "Wprost" dotyczącą wiceministra Sławomira Neumanna oraz p.o. prezesa NFZ Marcina Pakulskiego.

Według tygodnika wiceminister Neumann od kilku miesięcy "walczy o interesy" warszawskiej prywatnej klinki Sensor Cliniq, zajmującej się leczeniem wzroku. Natomiast p.o. prezes NFZ Marcin Pakulski, gdy pełnił funkcję wiceprezesa NFZ, - według tygodnika - "wymógł na podwładnych, aby jego nazwisko zniknęło z protokołów CBA pokazujących skandaliczne nadużycia w śląskiej służbie zdrowia", gdzie wcześniej był zastępcą dyrektora oddziału.

- W protokole CBA w wielu miejscach jest moje nazwisko, w wystąpieniu pokontrolnym nie ma żadnych nazwisk, więc i także mojego nazwiska nie ma.  Z moich informacji wynika, że w egzemplarzach, które są w siedzibie ŚOW NFZ nie na żadnych naniesień ani zmian. Jak zakładam, w egzemplarzu do CBA takich zmian  też nie ma. Co do egzemplarza pani Agnieszki Pachciarz nie mam dostępu i nie mogę się wypowiadać - mówił Marcin Pakulski, poproszony przez nas o wypowiedź podczas posiedzenia komisji sejmowej.

Neumann i Pakulski zapowiedzieli wystąpienie na drogę sądową przeciwko autorom artykułu.

- Na dziś nie widzę powodów, aby wiceminister zdrowia Sławomir Neumann składał dymisję - powiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.

Arłukowicz przypomniał, że wiceminister złożył publiczne oświadczenie w tej sprawie.

Zapewnił, że prowadzone są liczne kontrole, aby dojść do prawdy, kto i dlaczego, i w jakim momencie podejmował decyzje w tej sprawie. Podkreślał też, że wszystkie czynności w resorcie są podejmowane zgodnie z przepisami, a jednym z zadań ministra zdrowia jest m.in. nadzór nad NFZ.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH