We wtorek (20 marca) opublikowano obwieszczenie prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych w rodzaju świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej.

Obwieszenie ukazało się w Biuletynie Informacji Publicznej. Obejmuje taryfę dla świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej udzielanych w warunkach stacjonarnych w zakładzie opiekuńczym dla dorosłych lub dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia.

Taryfy zostały ustalone w odniesieniu do świadczenia bazowego, tj.” osobodnia za świadczenia pielęgniarskie w pielęgniarskiej opiece długoterminowej domowej dla pacjentów przebywających pod różnymi adresami zamieszkania”, któremu przyporządkowano wartość taryfy równą 1 punkt. Koszt świadczenia bazowego oszacowano na wartość 30,08 zł.

Ponadto prezes Agencji w ślad za Radą ds. Taryfikacji rekomenduje dostosowanie uregulowań prawnych w taki sposób, aby zrównana została wysokość dopłat, a pacjenci lub zobowiązani pokrywali wyłącznie pełne koszty hotelowe, co spowoduje wyrównanie dostępu do świadczenia pacjentów bez względu na uposażenie pacjenta, a płatnik będzie finansował część medyczną świadczenia.

Czytaj: www.aotm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH