W związku z pracami dotyczącymi taryfikacji świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej AOTMiT organizuje jednodniowe szkolenia z tego zakresu. Odbędzie się w poniedziałek (14 września) Warszawie.

Szkolenie odbędzie się w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN przy ul. Ks. Trojdena 4 w Warszawie.

Będzie miało na celu przedstawienie podstawowych informacji dotyczących procesu zbierania danych niezbędnych do ustalenia taryfy świadczeń z przedmiotowego zakresu oraz wprowadzenie w problematykę raportowania danych począwszy od prawidłowo wypełnionej ankiety a skończywszy na zawartości merytorycznej plików z danymi kosztowymi dot. taryfikowanych świadczeń.

Podczas szkolenia zaplanowano m.in.:
• omówienie roli taryfikacji w systemie ochrony zdrowia
• przedstawienie metodyki taryfikacji świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej
• omówienie procesu prowadzenia postępowań dotyczących wyłaniania świadczeniodawców
• zaprezentowanie technicznych aspektów przekazywania danych oraz standardów rachunku kosztów w wycenie świadczeń zdrowotnych
• podstawy prawne współpracy świadczeniodawców z AOTMiT

Więcej: www.aaotm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH