Zbadali preparat leczący spastyczność w SM

Firma Almirall SA ogłosiła dane na temat produktu leczniczego Sativex (THC:CBD w aerozolu), pochodzące z nowych badań dotyczących leczenia spastyczności w stwardnieniu rozsianym (dane z badań klinicznych, obserwacyjnych i gromadzone w ramach rejestrów chorych na stwardnienie rozsiane leczonych lekiem Sativex).

Dane przedstawione zostały na 29 Kongresie Europejskiego Komitetu ds. Leczenia i Badania Stwardnienia Rozsianego (ECTRIMS) w Kopenhadze. Pokazują, że skuteczność preparatu Sativex utrzymuje się długoterminowo, zaś w codziennej praktyce klinicznej nie stwierdzono dodatkowych problemów związanych z bezpieczeństwem stosowania produktu.
 
W niedawno opublikowanym  badaniu epidemiologicznym  przeprowadzonym w Hiszpanii - "6E“, dwie trzecie z ponad 2000 przebadanych pacjentów ze stwardnieniem rozsianym zgłaszało występowanie spastyczności, która w 40% przypadkach miała charakter umiarkowany lub ciężki.

Większość pacjentów ze stwardnieniem rozsianym doświadcza spastyczności, która  jest związana z rosnącą niepełnosprawnością pacjenta i w konsekwencji zwiększa koszty opieki zdrowotnej. Spastyczność ma negatywny wpływ na jakość życia pacjentów, ponieważ obniża zdolność do wykonywania codziennych czynności, jak również pogarsza i tak już upośledzoną sprawność fizyczną, funkcje pęcherza moczowego, nasila zmęczenie i negatywnie wpływa na jakość snu. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH