Wykaz produktów w punktach aptecznych do ponownych konsultacji

Ministerstwo Zdrowia zamieściło komunikat dotyczący projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu pozaaptecznego oraz w punktach aptecznych.

Ministerstwo przekazało zweryfikowane w trakcie uzgodnień zewnętrznych, w tym konsultacji społecznych, wykazy produktów leczniczych, które mogą być dopuszczone do obrotu w punktach aptecznych, sklepach zielarsko-medycznych, sklepach ogólnodostępnych oraz sklepach specjalistycznego zaopatrzenia medycznego.

Na ponowną analizę wykazów i zgłaszanie uwag zainteresowane podmioty mają czas do 7 maja 2010 roku.

Po zebraniu ewentualnych uwag, dokonana zostanie dodatkowa korekta treści załączników, która następnie przedstawiona zostanie kierownictwu Ministerstwa Zdrowia.

Na liście produktów, umieszczonych w przedstawionym wcześniej projekcie nowelizacji rozporządzenia nie znalazło się wiele leków dostępnych bez recepty, mimo że te same leki można byłoby kupić w sklepach zielarsko-medycznych.

Właściciele punktów aptecznych zapowiedzieli wystąpienie z pozwem zbiorowym przeciwko skarbowi państwa, gdyby projekt rozporządzenia nie został zmieniony.

Treść komunikatu wraz z załącznikiem do rozporządzenia: http://www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH