Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych opublikował komunikat prezesa URPL w sprawie wskazania osoby do kontaktu w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania produktu leczniczego.

Prezes Urzędu prosi podmioty odpowiedzialne posiadające pozwolenia na dopuszczenie do obrotu produktów leczniczych o wskazanie osoby do kontaktu w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem stosowania produktu leczniczego, która będzie posiadała miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
 
Osoba taka znająca język polski i pracująca w naszym kraju ułatwiłaby zgłaszanie działań niepożądanych przez pacjentów oraz fachowych pracowników opieki zdrowotnej, w tym zbieranie wszystkich niezbędnych danych potrzebnych do oceny przypadku.

Wskazania osoby do kontaktu URPL prosi dokonywać w formie pisemnej, na formularzu stanowiącym załącznik do komunikatu, do 30 września 2014 roku. Formularz zgłoszenia powinien zostać podpisany przez osoby upoważnione przez podmiot odpowiedzialny do reprezentowania.

Jednocześnie Prezes Urzędu, mając na względzie zdrowie publiczne, zwraca się z prośbą do podmiotów odpowiedzialnych o rozważenie możliwości umieszczenia danych ww. osoby na stronie internetowej podmiotów odpowiedzialnych lub przedstawicieli podmiotów odpowiedzialnych.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH