URPL: informacja o lekach dopuszczonych na rynek

W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowane zostało Obwieszczenie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych z dnia 18 marca 2014 r. w sprawie ogłoszenia Urzędowego Wykazu Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, stan na dzień 1 stycznia 2014 roku.

W Załączniku Nr 1 do Obwieszczenia znalazły się produkty lecznicze dopuszczone do obrotu w ramach procedury narodowej oraz procedur europejskich, których łączna liczba wynosi 10 168.

Załącznik Nr 2 zawiera produkty lecznicze dopuszczone do obrotu przez Komisję Europejską w liczbie 1908.

W Załączniku Nr 3 znajdują się produkty lecznicze posiadające pozwolenie na import równoległy w liczbie 2863.

Wśród produktów leczniczych dopuszczonych do obrotu przeznaczonych dla ludzi (wymienionych w załącznikach 1-3) produkty lecznicze wydawane bez przepisu lekarza stanowią 21,2 proc., wydawane z przepisu lekarza na receptę (Rp, Rpz, Rpw) -  74,9 proc. produkty stosowane w lecznictwie zamkniętym (Lz) - 3,9 proc.

W Załączniku Nr 4 wymieniono produkty lecznicze weterynaryjne dopuszczone do obrotu w ramach procedury narodowej oraz procedur europejskich, których łączna liczba wynosi 1244.

Załączniki Nr 5 i 6  zawierają produkty lecznicze weterynaryjne dopuszczone do obrotu przez Komisję Europejską, a także produkty lecznicze weterynaryjne posiadające pozwolenie na import równoległy w łącznej liczbie 210.

Więcej: http://www.urpl.gov.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH