Fundacja Dbam o Zdrowie już po raz szósty organizuje na Pomorzu akcję, dzięki której osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej będą mogły taniej wykupić leki.

Osoby zmagające się z koniecznością pokrywania kosztów leczenia z własnej kieszeni, przewlekle chorujące, których miesięczny dochód brutto nie przekracza 1 tys. złotych mogą liczyć na wsparcie finansowe fundacji Dbam o Zdrowie - pisze Dziennik Bałtycki.

Fundacja, założona przez farmaceutów, którzy chcą pomóc w rozwiązywaniu narastającego w Polsce problemu niewykupywania leków przez pacjentów, wspierana przez Polską Grupę Farmaceutyczną SA oraz firmę – Polpharma SA – darczyńców akcji, wprowadziła specjalne karty Podaruj Zdrowie, dzięki którym pacjenci mogą wykupić leki na kwotę, która może wynieść nawet kilkaset złotych.

Aby otrzymać taką kartę, trzeba złożyć wniosek o dofinansowanie, do którego należy dołączyć kserokopie zaświadczenia o dochodach (np. ostatni odcinek emerytury lub renty) oraz dokumenty poświadczające konieczność finansowania terapii (np. karty leczenia, dokumentację medyczną, zaświadczenia o leczeniu.

Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualne. Osoby, którym przyznane zostaną karty, w ciągu trzech tygodni dostaną listy z zawiadomieniem o tym, gdzie będą mogły je odebrać.

Akcja w Gdańsku i Gdyni rozpoczęła się 19 października i potrwa do 23 października. Tymczasowe biura fundacji mieszczą się w Gdańsku w Wydziale Pomocy Instytucjonalnej i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, na ul. Dyrekcyjnej 5, w Wydziale Integracji i Organizacji Pomocy Środowiskowej przy ul. Wolności 16 w Nowym Porcie oraz w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 5/7 i przy ul. Śląskiej 51.

Warto tu dodać, że dzięki działalności fundacji tylko w ubiegłym roku pomoc otrzymało 13 tys. osób oraz 29 organizacji działających w sferze pożytku publicznego z terenu Łodzi, Warmii i Mazur, Małopolski, Opola oraz Podkarpacia. Łączna wartość środków zdeponowanych na kartach Podaruj Zdrowie wyniosła 1 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH