Stanowiska i opinie Rady Przejrzystości

7 stycznia odbyło się 1 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostały przygotowane stanowiska i opinie.

Rada Przejrzystości uznaje za zasadne objęcie refundacją produktu leczniczego Onbrez Breezhaler (indakaterolu maleinian), w podtrzymującym leczeniu rozszerzającym oskrzela u dorosłych pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP).

Rada Przejrzystości uznaje za niezasadne usunięcie świadczenia obejmującego podawanie letrozolu w rozpoznaniu zakwalifikowanym do kodu ICD-10 C54.9 (nowotwory złośliwe trzonu macicy, nieokreślone) realizowanego w ramach "Programu leczenia w ramach świadczenia chemioterapii niestandardowej".

Rada Przejrzystości uważa za niezasadne usunięcie świadczenia obejmującego podawanie docetakselu w rozpoznaniu zakwalifikowanym do kodu ICD-10: C54.8 (nowotwór złośliwy - zmiana przekraczająca granice trzonu macicy), realizowanego w ramach "Programu leczenia w ramach świadczenia chemioterapii niestandardowej".

Rada Przejrzystości uważa za zasadne usunięcie świadczenia obejmującego podawanie cetuksymabu realizowanego w ramach "Programu leczenia w ramach świadczenia chemioterapii niestandardowej". Jednocześnie Rada uważa za zasadne rozszerzenie istniejącego programu "Leczenie płaskonabłonkowego raka narządów głowy i szyi w skojarzeniu z radioterapią w miejscowo zaawansowanej chorobie".

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH