Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych uczestniczył w odbywającym się w Europejskiej Agencji Leków w Londynie specjalnym spotkaniu przedstawicieli agencji leków Unii Europejskiej oraz Komisji Europejskiej w sprawie występujących w wielu państwach braków na rynku zarejestrowanych produktów leczniczych.

Celem obrad - jak podano to w oficjalnym komunikacie - była ocena skali zjawiska i przyczyn braków leków, przegląd prawnych instrumentów umożliwiających pozyskanie brakujących leków przez państwo członkowskie i zbadanie możliwości wykorzystania istniejącego systemu obiegu informacji o defektach jakościowych produktów leczniczych do wymiany informacji między państwami członkowskimi o brakach produktów krytycznych dla ochrony zdrowia publicznego.

W toku spotkania uzgodniono, że istnieje potrzeba określenia kryteriów klasyfikacji leków jako krytycznych oraz dokonania oceny możliwości wykorzystania przez państwa członkowskie rekomendacji klinicznych udzielanych przez Komitety Agencji. W tym celu powołano grupę składającą się z przedstawicieli Polski, Hiszpanii, Włoch i Wlk. Brytanii, która będzie kontynuowała wspólnie z Agencją rozpoczęte prace.

Spotkanie, o którym poinformował Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych odbyło się w poniedziałek (10 września).

Więcej: www.urpl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH