Sanofi-Aventis oraz japońska firma Kyowa Hakko Kirin zawarły umowę współpracy i licencji dotyczącą całkowicie ludzkiego przeciwciała monoklinalnego anty-LIGHT.

Dzięki umowe Sanofi –Aventis uzyskała prawa do przeciwciała monoklonalnego, które znajduje się obecnie na etapie badań przedklinicznych. Przeciwciało jest dedykowane chorym na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Crohna. Badania mogą pójść w kierunku innych schorzeń, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Przeciwciała anty-LIGHT mogą stanowić terapię alternatywną m.in. dla tych pacjentów, którzy nie mogą korzystać z leków anty-TNF.

Na mocy umowy firma Sanofi-Aventis uzyskuje wyłączne prawa do opracowywania produktu na całym świecie, z wyjątkiem Japonii i krajów azjatyckich, w których obie strony będą opracowywać produkt wspólnie. Firma Kyowa Hakko Kirin zachowuje prawa do wprowadzania produktu do obrotu w Japonii i Azji, a Sanofi-Aventis posiada wyłączne prawo do wprowadzania do obrotu i sprzedaży produktu w pozostałych krajach na świecie. Ponadto każda ze stron może promować produkt na terytorium drugiej strony razem z nią.

Firma Kyowa Hakko Kirin otrzyma płatność z góry, jak również płatności za poszczególne etapy projektu w zależności od pomyślnego ich ukończenia.

Łączna wartość płatności z góry oraz płatności za etapy może wynieść 315 mln dolarów. Kyowa Hakko Kirin będzie uprawniona do otrzymywania tantiem ze sprzedaży po skomercjalizowaniu produktu.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH