Samorząd lekarski  chce zobaczyć sprawozdanie ws. ustawy refundacyjnej

Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwrócił się się do ministra zdrowia z pytaniem o termin przygotowania przez MZ sprawozdania z wykonania ustawy o refundacji leków, wyrobów medycznych i produktów spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego wraz z oceną skutków jej stosowania.

W piśmie do ministra Bartosza Arłukowicza prezes NRL wskazuje, że w myśl art. 84 tej ustawy podsumowanie takie powinno zostać przedłożone Sejmowi przez Radę Ministrów po upływie 2 lat od wejścia w życie ustawy. Termin ten upłynął 1 stycznia 2014 r.

''Potrzebę pilnego przygotowania i zaprezentowania społeczeństwu ww. dokumentu podnosiłem kilkukrotnie w korespondencji prowadzonej w 2014 r. z Sekretarzem Stanu Ministerstwa Zdrowia Panem Igorem Radziewicz-Winnickim. Korespondencja ta nie przyniosła jak widać żadnych efektów, do dziś nie przedstawiono bowiem Sejmowi ww. sprawozdania'' - pisze Hamankiewicz.

Wskazuje, że roczna zwłoka w przygotowaniu sprawozdania może być odczytywana jako niechęć do ujawniania wszystkich skutków wprowadzenia ustawy refundacyjnej w życie.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH