Rozliczenie punktów edukacyjnych farmaceutów

W tym roku kończy się drugi 5-letni okres edukacyjny farmaceutów, którzy otrzymali prawo wykonywania zawodu przed 2004 rokiem oraz pierwszy 5-letni okres, gdy farmaceuci otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2008 roku. Wiąże się to z koniecznością rozliczenia z punktów edukacyjnych.

W tym roku kończą się kolejne okresy edukacyjne (2009 - 2013) dwóm grupom farmaceutów zatrudnionych w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych:

- drugi 5-letni okres edukacyjny dla farmaceutów, którzy otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu przed rokiem 2004 i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące,

- pierwszy 5-letni okres edukacyjny dla farmaceutów, który otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu w 2008 roku i nie przedłużali okresu edukacyjnego o 12 lub 24 miesiące.

Od 1 stycznia 2014 r. rozpoczyna się automatycznie nowy 5-letni okres edukacyjny. Dlatego należy rozliczyć w izbie aptekarskiej zakończony okres edukacyjny, dokumentując zebrane 100 punktów edukacyjnych.

Czas trwania okresu edukacyjnego może być przedłużony na uzasadniony wniosek osoby odbywającej ciągłe szkolenie, przez okręgową radę aptekarską, o okres nie dłuższy niż 24 miesiące. Wniosek o przedłużenie czasu odbywania ciągłego szkolenia osoba wnioskująca składa do prezesa okręgowej izby aptekarskiej, której jest członkiem.

W celu przedłużenia należy złożyć wniosek do końca 2013 roku.

Więcej: http://katowice.oia.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH