W kwietniu br. Walne Zgromadzenie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED przyjęło Kodeks Etyki, który określa zasady kontaktów pomiędzy lekarzami a przedstawicielami firm, oferujących wyroby medyczne.

Obecnie izba organizuje cykliczne spotkania z lekarzami, by prezentować zasady Kodeksu. Pierwsze spotkanie odbyło się w SPSK im. Prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.

– W kodeksie zawarte są szczegółowe rozwiązania, mówiące o tym, jak przebiegać ma spotkanie lekarza z przedstawicielem firmy medycznej, kto powinien być o tym poinformowany, jakie są zasady udziału w szkoleniach. Kodeks zawiera gotowe wzory  umów pomiędzy stronami, które są gwarancja niepopadnięcia w konflikt z prawem – powiedział Wojciech Szefke, prawnik Izby Polmed.

Wg. Wojciecha Szefke, lekarze przyznają, w ich miejscach pracy kontakty na styku przemysł – pracownicy medyczni są praktyką niemal codzienną i dlatego wymagają większego usystematyzowania i formalizacji, dla bezpieczeństwa obu stron transakcji.

Kolejne spotkanie odbyło się w Instytucie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH