Rada Przejrzystości: widmo "buntu" wpłynie na decyzję urzędników?

Na 7 maja zaplanowano 12 posiedzenie Rady Przejrzystości. Wcześniej jej członkowie grozili zawieszeniem działalności Rady z powodu braku wynagrodzenia za pracę.

Rada funkcjonuje od 7 lutego br. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, do tej pory nie ukazało się rozporządzenie w sprawie wysokości wynagrodzenia członków i przewodniczącego Rady. Jej osiemnastu przedstawicieli od trzech miesięcy pracuje społecznie.

Projekt rozporządzenia z 23 marca wskazywał, że przewodniczący Rady miałby zarabiać 3000 zł za posiedzenie, wiceprzewodniczący - 2700, członkowie po 2,5 tys. złotych. To znacznie wyższe stawki niż te, które przysługiwały członkom Rady Konsultacyjnej, poprzedniczki Rady Przejrzystości.

Członek Rady Konsultacyjnej za udział w posiedzeniu, bez przygotowywania stanowiska otrzymywał 750 zł, jeśli przygotował stanowisko po wyznaczeniu przez przewodniczącego otrzymywał 1000 zł, zaś przewodniczący Rady lub członek, który go zastępował dostawał 1200 złotych.

Jednak stawki obecnie zaproponowane członkom Rady Przejrzystości, wpisane do planu budżetowego Agencji Oceny Technologi Medycznych przez urzędników ministerstwa finansów, okazały się jeszcze niższe.

Osoby zasiadające w Radzie groziły, że przestaną się spotykać na posiedzeniach, skoro ich praca nie jest wynagradzania.

Sprawa wywołała już takie kontrowersje, że w poniedziałek (7 maja) w sprawie stawek dla członków Rady Przejrzystości będą rozmawiać szefowie resortów: zdrowia i finansów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH