RPO: dostaliśmy 47 wniosków w sprawie dyżurów aptek

Akcję wysyłania skarg do Rzecznika Praw Obywatelskich przez farmaceutów, pragnących zwrócić uwagę na niekonstytucyjność przepisów obligujących ich do pełnienia nocnych i świątecznych dyżurów, można uznać za porażkę.

W związku z rosnącym niezadowoleniem farmaceutów z powodu obowiązku pełnienia dyżurów w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy, powstał szablon pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich, w którym można złożyć skargę w kwestii sposobów realizowania wymogu zawartego w art. 94 ustawy Prawo farmaceutyczne.

Akcja wysyłania pism ruszyła we wrześniu br.

Farmaceuci liczyli na to, że jeśli część ich argumentów Rzecznik uzna za zasadne, będzie mógł skierować skargę do Trybunału Konstytucyjnego. "W przypadku tego urzędu ilość robi różnicę. Dlatego istnieje szansa, że w momencie otrzymania kolejnych pism, Rzecznik przygotuje wniosek o zbadanie zgodności art. 94 Pf z Konstytucją RP" - tłumaczyli aptekarze.

Jak informuje nas Rzecznik Praw Obywatelskich, do tej pory (stan na 3 listopada) do RPO trafiło około 47 jednobrzmiących wniosków w sprawie dyżurów aptek.

Więcej: http://www.rynekaptek.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH