Rada Nadzorcza TORFARM SA podjęła decyzję o powołaniu od 1 stycznia 2009 r. Piotra Sucharskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas funkcję tę pełnił Kazimierz Herba, większościowy udziałowiec Spółki, który złożył rezygnację i planuje przejście do o Rady Nadzorczej.

Rada Nadzorcza zdecydowała o powołaniu z dniem 1 stycznia na stanowisko Prezesa Spółki Piotra Sucharskiego, który do tej pory był Wiceprezesem oraz Dyrektorem Generalnym w Torfarmie. Piotr Sucharski jest związany ze spółką od 2001 roku. Odpowiadał za finanse Spółki jako dyrektor ds. finansowych, a od marca 2005 roku jako Członek Zarządu. W 2007 roku objął również funkcję Dyrektora Generalnego TORFARM SA.

Piotr Sucharski zastąpił na stanowisku Prezesa Kazimierza Herbę, który kierował Spółką od 1990 roku czyli od czasu jej powołania. Kazimierz Herba, który jest założycielem Torfarmu i większościowym udziałowcem, złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu, skuteczną z dniem 1 stycznia 2009 r.  oraz zdecydował o przejściu do Rady Nadzorczej i skoncentrowaniu się na bardziej strategicznym, a nie jak dotychczas, operacyjnym zarządzaniu Grupą Kapitałową TORFARM. W związku z tym złożył wniosek o powołanie go na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy w skład Rady Nadzorczej.

– Moje odejście oznacza większą swobodę i samodzielność dla Zarządu – mówi Kazimierz Herba. - Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy firmę do takiego właśnie modelu zarządzania. Nie jest to więc gwałtowna zmiana, a raczej sfinalizowanie procesów, które toczą się od wielu miesięcy. Jestem przekonany, że właśnie taki ruch potrzebny był organizacji, która jest w fazie bardzo intensywnego rozwoju. Pozycja członka Rady Nadzorczej da mi możliwość aktywnego uczestnictwa w tworzeniu planów strategicznych oraz wsparciu Zarządu. Dalej pozostaję większościowym udziałowcem i w tej kwestii nie planuję żadnych zmian.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH