Nowelizacja przepisów dotyczących Wojskowej Inspekcji Farmaceutycznej

4 lipca br. weszło w życie znowelizowane rozporządzenie ministra obrony narodowej z 15 maja 2013 r. w sprawie wyznaczenia organów wojskowych sprawujących nadzór nad wytwarzaniem i obrotem produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi.

Nowe przepisy bardziej precyzyjnie i szerzej określają zadania, kompetencje i wymagania fachowe dla Wojskowej Inspekcji Farmaceutycznej. Mają na celu dostosowanie przepisów prawa do faktycznie wykonywanych przez inspektorów czynności kontrolnych, których zakres w ostatnich latach uległ znacznemu poszerzeniu.

- Poprzednie rozporządzenie pochodzi z 2002 roku. Od tego czasu inspektorom przybyło dużo nowych obowiązków. W nowelizacji znalazły się także wzory pieczęci, upoważnień i legitymacji, których dotąd nie było - wyjaśnia płk mgr farm. Mariusz Czech, Naczelny Inspektor Farmaceutyczny Wojska Polskiego.

Wojskowa inspekcja farmaceutyczna nadzoruje rynek obrotu lekami i wyrobami medycznymi w jednostkach podległych Ministerstwu Obrony Narodowej. Dotyczy to także aptek prowadzonych na misjach pokojowych, w których uczestniczą polscy żołnierze. Obecnie w WP pracuje 55 "mundurowych" farmaceutów i 12 inspektorów farmaceutycznych.

Nowelizowane rozporządzenie wzmacnia także kontrolę Wojskowej Inspekcji Farmaceutycznej w zakresie nadzoru nad obrotem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi.

Treść rozporządzenia: http://isap.sejm.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH