Nowa lista leków refundowanych ważna od 1 stycznia 2016 r. Resort zdrowia opublikował 23 grudnia listę refundowanych leków na dzień 1 stycznia 2016 r. Fot. Archwium

Ministerstwo Zdrowia opublikowało obwieszczenie z dnia 23 grudnia 2015 r. ws. wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 stycznia 2016 r.

Jak informuje resort zdrowia, w wyniku zakończenia trwających w resorcie prac konsultacyjnych, które zostały zasygnalizowane w komunikacie z 18 grudnia 2015 r., w porównaniu do projektu w opublikowanym obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2015 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 stycznia 2016 r. zaszły zmiany przedstawione poniżej.

W ZAKRESIE LISTY APTECZNEJ
Do obwieszczenia dodano lek zawierający budesonid, w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu (1 kod EAN), który nie znalazł się w projekcie obwieszczenia z dnia 18 grudnia 2015 r. Lek dostępny będzie z odpłatnością ryczałtową we wskazaniu Indukcja remisji u dorosłych pacjentów z łagodną do umiarkowanej, aktywną postacią wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, gdzie leczenie preparatami 5-ASA jest niewystarczające.

Pozostałe zmiany w treści obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 stycznia 2016 r. mają charakter redakcyjny.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH