GRUPA PTWP

Nie kupuj tamiflu przez internet!

  • Polska Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia
  • 19-11-2009 15:57

Tamiflu, lek stosowany w leczeniu grypy A/ H1N1, oferują zarówno apteki internetowe, jak i zwykli internauci. Tymczasem leki kupione w sieci mogą być fałszywe i bardzo groźne dla zdrowia.

Tamiflu jest lekiem wydawanym wyłącznie na receptę. A zgodnie z prawem farmaceutycznym w formie wysyłkowej wolno sprzedawać tylko produkty lecznicze wydawane bez przepisu lekarza.

– Każdy, kto oferuje tamiflu w sieci, działa bezprawnie. Mogą go sprzedawać tylko apteki ogólnodostępne – mówi w rozmowie z Polską Gazetą Wrocławską Zbigniew Niewójt, zastępca Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Zbigniew Niewójt ostrzega, że apteki internetowe w rzeczywistości wcale nie muszą być aptekami, a leki sprzedawane w sieci mogą być podrobione. 

– Leki są szczególnie nadzorowanym towarem w każdym państwie, a te kupowane przez internet nie podlegają żadnej kontroli – uświadamia Niewójt.

Czytaj więcej:    sprzedaż leków przez internet |  Zbigniew Niewójt |  apteki internetowe |  tamiflu |  grypa A/H1N1

reklama
Przetargi
Wyszukiwarka ofert przetargów UZP
Praca
Wyszukiwarka ofert pracy
Copyright by Rynek Zdrowia