Neuca chce w 2011 roku osiągnąć 6,44 mld zł przychodów

Grupa Neuca chce osiągnąć w 2011 roku 6,44 mld zł przychodów ze sprzedaży farmaceutyków. Jeśli będzie silny sezon zachorowań, to możliwe będzie utrzymanie dynamiki w całym roku w granicach 4-5 proc. - poinformował 17 października prezes spółki Neuca Piotr Sucharski.

Prezes zwrócił uwagę, że niepewność wprowadziło dwukrotne wstrzymywanie daty wejścia w życie nowej listy leków refundowanych, co nie sprzyja zakupom w aptekach. Farmaceuci wstrzymują decyzje zakupowe produktów, które są zagrożone wypadnięciem z listy albo zmianami cen.

Jego zdaniem wprowadzenie nowej ustawy refundacyjnej poprawi wyniki finansowe Neuki, która ma szanse uzyskać kilkadziesiąt mln zł przewagi względem konkurentów. Jednak brak pewności co do terminu wejścia w życie nowej ustawy powoduje, że trudno zaplanować przyszłoroczne przychody i marże.

Grupa Neuca rośnie wraz rynkiem, który w całym 2011 roku nadal ma szansę wzrosnąć o 4-5 proc. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami grupa chce osiągnąć w 2011 roku 76 mln zł zysku operacyjnego i 44 mln zł zysku netto. Prognozę sporządzono przy założeniu, że rynek dystrybucji farmaceutyków wzrośnie o 5 proc r/r, a wzrost stóp procentowych nie będzie wyższy niż 0,5 p.p.

W I półroczu 2011 Grupa Neuca osiągnęła ponad 6,4-proc. wzrost przychodów ze sprzedaży r/r do 3,3 mld zł. Grupa ma pozycję lidera na rynku dystrybucji farmaceutyków z udziałem na koniec I połowy 2011 roku na poziomie 30,5 proc.

Więcej: www.gpwinfosfera.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH