NRA o minimalnych normach zatrudnienia w aptekach szpitalnych

Przedstawiciele Naczelnej Rady Aptekarskiej rozmawiali z zastępcą prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. medycznych, Marcinem Pakulskim i jego współpracownikami, na temat problemów aptek szpitalnych.

Dariusz Smoliński, członek prezydium NRA, podkreślił, że należy wzmocnić pozycję farmaceuty szpitalnego i aptek szpitalnych: - Dbając o jakość w ochronie zdrowia, trzeba znaleźć pieniądze na rozwój aptek szpitalnych, bowiem są one gwarancją prawidłowej farmakoterapii oraz właściwej gospodarki lekiem.

Przedstawiciele samorządu aptekarskiego stwierdzili, że w ostatnich latach nasilił się proces przekształcania aptek szpitalnych w działy farmacji szpitalnej, które mają ograniczony zakres czynności; na przykład nie mogą sporządzić żadnego leku recepturowego.

Przedstawiciele Naczelnej Rady Aptekarskiej wskazali na konieczność wprowadzenia nowych kryteriów oceny ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Preferowane powinny być podmioty lecznicze mające apteki szpitalne, które gwarantują wysoką jakość personalizowanej chemioterapii oraz indywidualnej terapii żywieniowej.

- W europejskiej farmacji szpitalnej coraz większą wagę przykłada się do współdziałania farmaceuty szpitalnego z innymi specjalistami ochrony zdrowia, którego celem jest poprawa opieki nad hospitalizowanym pacjentem. Z tego względu zasadne byłoby wprowadzenie w polskich szpitalach minimalnych norm zatrudnienia dla magistrów farmacji - podkreślili przedstawiciele samorządu aptekarskiego.

Więcej: http://nia.org.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH