NRA apeluje do aptekarzy: nie podpisujcie umów z Funduszem

Naczelna Rada Aptekarska wydała komunikat w sprawie wstrzymania się z podpisywaniem umów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Apeluje w nim do kierowników i właścicieli aptek ogólnodostępnych o wstrzymanie się z podpisywaniem umów z NFZ w razie utrzymania dotychczasowej treści projektów rozporządzeń przygotowywanych przez Ministra Zdrowia RP (rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów na realizację recept oraz ramowego wzoru umowy na realizację recept, rozporządzenie w sprawie recept lekarskich), których przepisy kwestionowane są przez samorząd aptekarski.

"Obecna treść projektów tych rozporządzeń nie zabezpiecza konstytucyjnych uprawnień pacjentów do otrzymania leków refundowanych oraz nie zapewnia aptekom przysługującego im prawa do zwrotu refundacji za leki wydawane z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego" - stwierdza NRA w komunikacie.

Przypomina, że prowadzi rozmowy zarówno dotyczące projektu rozporządzenia o umowach na realizację recept, jak i projektu rozporządzenia o receptach lekarskich.

"Dopiero uzgodnienie treści tych dwóch rozporządzeń, w tym przyjęcie zasady, że każdemu ubezpieczonemu w ramach jego uprawnień, niezależnie od błędów formalnych na recepcie, przysługuje lek refundowany, pozwoli na wydanie przez NRA pozytywnej opinii w sprawie podpisania przez apteki umów z Narodowym Funduszem Zdrowia" - stwierdza Rada. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH