NFZ: zmiany w trybie nadawania unikalnych numerów identyfikujących recepty

Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowane zostało zarządzenie w sprawie trybu i sposobu postępowania dotyczącego nadawania osobom uprawnionym unikalnych numerów identyfikujących recepty.

W zarządzeniu do tej pory regulującym sposób postępowania w nadawaniu numerów identyfikacyjnych recept (nr 80/2016/DGL z dnia 29 lipca 2016 r.) nastąpiły zmiany - ust. 3. otrzymał brzmienie: ''3. W sytuacji, o której mowa w ust. 2 i ust. 5a, osoba uprawniona zobowiązana jest do dokonania weryfikacji i aktualizacji swoich danych osobowych zgodnie z § 7''.

Po ust. 5 dodano sę ust. 5a w brzmieniu: ''5a. Osoba uprawniona zobowiązana jest do przekazania do oddziału Funduszu wniosku o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept w terminie 6 miesięcy od dnia wygaśnięcia umowy upoważniającej''.

Z kolei ust. 7. otrzymał brzmienie: ''7. W przypadku nieprzekazania w postaci papierowej wniosku o utrzymanie uprawnienia do pobierania numerów recept w terminie, o którym mowa w ust. 5a, uprawnienia te zostają odebrane, a dostęp do Portalu NFZ zablokowany, o ile użytkownik nie korzysta z innych funkcjonalności w Portalu NFZ''.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH