Mabion: emisja akcji na dokończenie rejestracji leków

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Mabionu podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji do 2,6 mln akcji zwykłych z wyłączeniem prawa poboru. Spółka chce pozyskać około 40 mln zł.

Środki z oferty zostaną przeznaczone na dokończenie procesu badań i rejestracji dwóch biopodobnych leków przeciw nowotworom. Walne zgromadzenie akcjonariuszy udzieliło również upoważnienia zarządowi do ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym, w związku z planowanym przeniesieniem notowań Mabion SA z NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy.

- Z nowej emisji chcemy pozyskać około 40 mln zł, które łącznie ze środkami z unijnych dofinansowań, na dzisiaj sięgających już prawie 64 mln zł, pozwolą nam na dokończenie procesu badań i rejestracji dwóch celowanych leków najnowszej generacji: jednego przeznaczonego do terapii nowotworów krwi oraz drugiego służącego do leczenia raka piersi - mówi Maciej Wieczorek, prezes zarządu Mabion SA.

Mabion SA notowana jest na NewConnect od sierpnia 2010 roku. Debiut akcji spółki w alternatywnym systemie obrotu poprzedziła oferta prywatna 1,9 mln walorów serii I, z której spółka pozyskała od inwestorów 22,8 mln zł. Kwota ta została już wykorzystana w dużej części na realizację procesu badań i przygotowania do rejestracji obu leków przeciwnowotworowych.

W latach 2013-2014 Mabion zamierza wprowadzić leki na rynek, opierając związane z tym inwestycje m.in. na środkach pozyskanych z planowanej oferty publicznej akcji. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH