MZ: zmiany w wykazach leków refundowanych

W związku ze zmianami w wykazach refundowanych leków dostępnych w aptece na receptę oraz stosowanych w ramach programów lekowych i chemioterapii, Ministerstwo Zdrowia poinformowało 29 października o zmianach w tym zakresie. Zmiany są wynikiem zakończenia przez resort prac konsultacyjnych.

Jeśli chodzi o leki dostępne w aptece na receptę, dla 70 produktów (124 pozycji obwieszczenia MZ z dnia 26 października 2012 r.) zmiennie uległy wysokości dopłat pacjenta. Dotyczą 45 produktów (nastąpił spadek dopłaty pacjenta w przedziale od 68,50 zł do 1 gr), a także 25 produktów (nastąpił wzrost dopłaty pacjenta w przedziale od 1 gr do 1,08 zł).

Zmiany dotyczą środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych stosowanych w leczeniu cukrzycy, leczeniu przewlekłego owrzodzenia, leczeniu epidermolysis bullosa, postępowaniu dietetycznym u dzieci w wieku powyżej 1 roku życia w ciężkiej alergii na białka mleka krowiego oraz złożonej nietolerancji białek pokarmowych, stosowaniu dietetycznym u niemowląt od urodzenia i dzieci z ciężką postacią alergii na białko mleka krowiego oraz nietolerancją różnego rodzaju żywności, u których zastosowanie w postępowaniu dietetycznym hydrolizatów o znacznym stopniu hydrolizy nie przyniosło efektu, a także w alergii na białko sojowe i w przypadkach, gdy wskazane jest zastosowanie mieszanki elementarnej zwyczajnej.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH