We wtorek (16 grudnia) opublikowano projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wysokości i sposobu pokrywania kosztów przeprowadzenia inspekcji u wytwórcy lub importera produktów leczniczych przez inspektorów do spraw wytwarzania Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Przewiduje się, że przedsiębiorca za ośmiogodzinny dzień inspekcji krajowej zapłaci 3010 zł za jednego inspektora do spraw wytwarzania Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

W przypadku inspekcji przeprowadzanej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przedsiębiorca za ośmiogodzinny dzień inspekcji zapłaci 9200 zł za jednego inspektora do spraw wytwarzania GIF.

Zgodnie z projektowanym rozporządzeniem inspekcje na wniosek weryfikujące spełnianie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania będą przeprowadzane przez inspektorów do spraw wytwarzania GIF.

Projektowane rozporządzenie powinno wejść w życie z dniem wejścia w życie ustawy 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy - Prawo farmaceutyczne oraz niektórych innych ustaw. Zakłada się, że ww. ustawa wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Więcej: www.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH