Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia opublikowany został projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 marca 2017 r.

W porównaniu do poprzedniego obwieszczenia, obowiązującego od 1 stycznia 2017 r., projekt zawiera dodanych 69 produktów leczniczych, w tym 59 produktów leczniczych w ramach listy aptecznej jeden wyrób medyczny, 6 produktów leczniczych w ramach katalogu chemioterapii, 3 produkty lecznicze w ramach programów lekowych.

Dla 64 produktów obniżono urzędowe ceny zbytu, w tym dla 64 produktów w ramach listy aptecznej (od 130,68 zł do 0,02 zł). Dla 5 produktów podwyższono urzędowe ceny zbytu.

Dla 266 produktów spadnie dopłata pacjenta (od 76,84 zł do 1 gr). Dla 341 produktów wzrośnie dopłata pacjenta (od 1 gr do 33,90 zł). Dla 476 produktów spadną ceny detaliczne brutto (od 138,93 zł do 1 gr). Dla 82 produktów wzrosną ceny detaliczne brutto (od 1 gr do 364,28 zł).

W związku z wpłynięciem wniosków o skrócenie terminu obowiązywania decyzji refundacyjnych lub upłynięciem terminu obowiązywania decyzji refundacyjnych lub odmową refundacji na kolejny okres w XXX obwieszczeniu nie znajdzie się 30 produktów leczniczych obecnych w poprzednim obwieszczeniu.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH