MZ: o sprowadzaniu z zagranicy niezbędnych produktów leczniczych

Resort zdrowia opublikował projekt rozporządzenia w sprawie sprowadzania z zagranicy produktów leczniczych niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta, dopuszczonych do obrotu bez konieczności uzyskania pozwolenia.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wydanie niniejszego rozporządzenia jest konieczne z uwagi na fakt, że obecnie obowiązujące rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 18 kwietnia 2005 r. w sprawie sprowadzania z zagranicy produktów leczniczych nieposiadających pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, niezbędnych dla ratowania życia lub zdrowia pacjenta (Dz. U. z 2005 r. Nr 70, poz. 636, z późn. zm.) przestało obowiązywać z dniem 1 stycznia 2012 r. w związku z wejściem w życie znowelizowanego, ustawą z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. Nr 122, poz. 696), przepisu art. 4 ust. 7 ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne.

Projekt został przekazany do uzgodnień zewnętrznych 16 stycznia 2012 r., termin zgłaszania uwag upływa w dniu 19 stycznia br.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH