Ministerstwo Zdrowia oficjalnie informuje o zmianach jakie zaszły na liście leków refundowanych od 1 września 2015 i publikuje obwieszczenie ministra zdrowia w tej sprawie.

W wyniku zakończenia konsultacji, które zostały zasygnalizowane w komunikacie z 19 sierpnia 2015 r., informuję, że w porównaniu do projektu z 19 sierpnia 2015 r. w opublikowanym obwieszczeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2015 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 września 2015 r. zaszły zmiany przedstawione poniżej.

W zakresie listy aptecznej
Do obwieszczenia dodano lek zawierający ropinirol w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu (3 kod EAN), który nie znalazł się w projekcie obwieszczenia z dnia 19 sierpnia 2015 r. Minister zdrowia wydał decyzje administracyjne w związku z kontynuacją refundacji ww. leku, więc zaszła konieczność wprowadzenia zmiany w opisanym powyżej zakresie.

W zakresie leków stosowanych w ramach programów lekowych i chemioterapii
Minister zdrowia objął refundacją lek zwierający daklataswir (1 kod EAN) stosowany w skojarzeniu z asunaprewirem w ramach istniejącego programu lekowego Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową (ICD-10 B 18.2) – Załącznik B.71. do obwieszczenia. Objęcie refundacją kolejnej terapii bezinterferonowej poszerzy zakres opcji terapeutycznych i umożliwi dobór optymalnej terapii dla pacjentów z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, u których potwierdzono obecność zakażenia genotypem 1b.

Pozostałe zmiany w treści obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 września 2015 r. mają charakter porządkujący i redakcyjny.

Treść obwieszczenia MZ z 26 sierpnia 2015: kliknij

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH