Helix BioPharma, firma biofarmaceutyczna produkująca kandydackie leki do terapii nowotworowej, ogłosiła zakończenie rekrutacji pacjentów w 4. kohorcie w trwającej I/II fazie badań dotyczących bezpieczeństwa klinicznego, tolerancji i wstępnej skuteczności preparatu L-DOS47.

Firma zapowiedziała również przeprowadzenie okresowych badań zebranych danych wszystkich dotąd zapisanych osób. Badanie okresowe będzie skupiać się na bezpieczeństwie, tolerancji i innych parametrach klinicznych kandydata klinicznego firmy: L-DOS47, w leczeniu niedrobnokomórkowego nowotworu płuca (NSCLC). Prezentacja danych przed Badawczym Komitetem Sterującym ma odbyć się w październiku 2013 roku, po otwarciu rekrutacji do 5. kohorty.  

Dawki stosowane na pacjentach w 4. kohorcie odpowiadają pierwszej dawce, którą uznano za teoretycznie minimalną skuteczną dawkę. Badania z udziałem zwierząt pozwoliły ustalić, że ludzki ekwiwalent teoretycznej minimalnej skutecznej dawki wynosi od 0,40 do 1,55 mikrogramów/kg, a czwarta kohorta rozpoczyna się od dawki w wysokości 0,46 mikrogramów/kg.

Faza I/II badań klinicznych jest badaniem otwartym, które ma na celu ocenę bezpieczeństwa, tolerancji i wstępnej skuteczności zwiększanych dawek leku, początkowo jako monoterapia, wśród pacjentów w IIIb i IV stadium nieoperacyjnego, miejscowo zaawansowanego, nawracającego lub metastatycznego i niepłaskonabłonkowego nowotworu NSCLC. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH