Leczenie AMD: nowy lek i podobny efekt działania do istniejącej terapii

Wspólna analiza dwóch równoległych badań fazy III (VIEW 1 i VIEW 2) z udziałem pacjentów chorych na neowaskularną postać zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (wysiękowe AMD) wykazała u pacjentów otrzymujących produkt VEGF Trap-Eye trwałą poprawę ostrości wzroku po 96 tygodniach w porównaniu z okresem wyjściowym.

Wyniki po 52 tygodniach leczenia (analizy główne) obu badań zostały już przedstawione wcześniej. Preparat VEGF Trap-Eye 2 mg podawany w schemacie co osiem tygodni został niedawno dopuszczony do obrotu przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA) - informują w komunikacie prasowym firmy Bayer i Regeneron.

W trakcie pierwszego roku trwania badań VIEW 1 i VIEW 2 pacjenci otrzymywali preparat VEGF Trap-Eye w trzech różnych schematach dawkowania: 0,5 mg co cztery tygodnie, 2 mg co cztery tygodnie i 2 mg co dwa miesiące (pierwsze trzy iniekcje podawane w odstępach miesięcznych), lub ranibizumab w dawce 0,5 mg co cztery tygodnie. W drugim roku trwania badań pacjenci otrzymywali w iniekcji tę samą dawkę co w pierwszym roku i byli oceniani co miesiąc w celu określenia konieczności ponownego podania leku. Pacjenci otrzymywali lek co najmniej raz na 12 tygodni. Wszystkie analizy w drugim roku zostały uznane za analizy poznawcze.Ogólnie korzystny profil bezpieczeństwa stwierdzono zarówno dla preparatu VEGF Trap-Eye, jak i dla ranibizumabu. Częstość występowania zdarzeń niepożądanych związanych z lekiem podawanym do oka była podobna we wszystkich czterech grupach terapeutycznych w obu badaniach, przy czym najczęstsze zdarzenia były związane z iniekcją, istniejącą chorobą i/lub procesem starzenia. Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH