21 stycznia odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego zostały przygotowane stanowiska w sprawie oceny leków.

Rada uważa za zasadne finansowanie leku Copegus w ramach programu lekowego wirusowego zapalenia wątroby wyłącznie w skojarzeniu z pegylowanym interferonem alfa 2a (wydawany bezpłatnie, w ramach odrębnej grupy limitowej) z zaproponowanym instrumentem podziału ryzyka.

Pozytywnie również wypowiedziała się na temat finansowania Cuprenilu (D-penicylamina) we wskazaniu choroba Wilsona (zwyrodnienie soczewkowo - wątrobowe) jako świadczenia bezpłatnego w ramach odrębnej, jednolekowej grupy limitowej.

Rada uważa za zasadne finansowanie ze środków publicznych produktu leczniczego Lamitrin (lamotryginum), we wskazaniu leczenie padaczki w pierwszym rzucie, w obrębie istniejącej grupy limitowej, przy ryczałtowym poziomie odpłatności.

Rada uważa za niezasadne finansowanie ze środków publicznych produktu leczniczego Levetiracetam GSK (lewetyracetam, we wskazaniu: leczenie padaczki w I rzucie.

 W opinii Rady, skuteczność lewetyrecetamu i jakość życia są porównywalne z karbamazepiną. Koszty leczenia lewetyracetamem są wyższe niż obecnie stosowanych leków refundowanych stosowanych we wskazaniu: leczenie padaczki w I rzucie.

Więcej: http://www.aotm.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH